Moderní architektura zasazená do zeleně

Rezidenční bydlení ve Viladomu Slunná v Říčanech u Brna již dle názvu slibuje prestižní bydlení se zahradou v těsném dosahu města Brna. Mimořádně kvalitní projekt vzniká na výjimečném místě mezi rodinnými domy, svým konceptem, architekturou a provedením osloví i tu nejnáročnější klientelu.

Lokalita viladomu na jižním svahu otevírá nádherné výhledy na panorama Říčan a jejich okolí. Dům je zasazen v klidné ulici, mezi stávajícími řadovými domky v žádané lokalitě ulice Slunné. Neopakovatelné místo nabízí prostředí vhodné pro rodiny s dětmi, ale zároveň v dosahu několika minut od města Brna. Školy, lékař a základní služby jsou pak přímo v obci. Moderní objekt, inspirovaný funkcionalismem je navržený architektonickým studiem Atelier CL3. Projekt v sobě snoubí soukromí a prostor rodinného domu a pohodlí bytu.

Jedná se o exkluzivní projekt s pouhými třemi jednotkami, evokující moderní řadovou zástavbu. Každá jednotka je dvoupodlažní a má samostatný vstup z ulice. Jednotky jsou umístěny vedle sebe a nabízí tak naprosté soukromí jeho obyvatelům. Ke každé jednotce náleží vlastní oplocená zahrada s terasou na jižní stranu a dvě venkovní parkovací stání před domem. Jednotky jsou orientovány tak, aby umožňovaly výhled na panorama Říčan a okolí.

Celý koncept výstavby splňuje požadavky klidného, bezpečného a především nadstandardního bydlení v jedné z nejatraktivnějších lokalit obce.

Jednotky jsou nabízeny v několika stupních dokončení. Je poté volbou klienta, pro kterou variantu se rozhodne. Projekt dává možnost pořídit bydlení ve variantě A - na klíč, případně ve variantě B - bez podlah, vnitřních dveří, obkladů, dlažeb a zařizovacích předmětů.

Varianty prodeje

Varianta A

Nemovitosti bude dokončena na klíč dle zvoleného standadu

Varianta B

Nemovitosti bude dokončena ve stavu "white walls", oproti variant A bude bez vnitřních dveří a obložek, bez následných vrstev podlah, obkladů, dlažeb a zařizovacích předmětů v koupelně a na WC.

Varianta C

Nemovitosti bude předána ve stavu dokončené hrubé stavby, včetně volní otvorů, včetně střechy (tato varianta neobsahuje kolaudační řízení)

O bytech

Jednotky s dispozicemi 4+kk o ploše 113 m2 se pyšní promyšleným designem a velkorysým prostorem. Přízemní patro s obývacím pokojem a kuchyní, které je srdcem domu, je propojeno s terasou a zahradou posuvným francouzským oknem. Díky jižní orientaci a mírnému svahu zahrady (309 m2) se zde otvírá úchvatný výhled na panorama obce a jejího okolí. Místnost je díky tomu prostorná a slunná a obyvatelé jsou tak vždy v centru dění. V tomto patře se dále nachází velká technická místnost, toaleta a praktické zádveří. Horní patro nabízí celé rodině maximální soukromí, v tomto patře je umístěna hlavní ložnice s vlastní koupelnou, šatnou a dva dětské pokoje s další koupelnou. Všude je myšleno na dostatek úložných prostor a perfektní prosvětlení místností i chodeb.

Domy jsou zařízeny kvalitními technologiemi a materiály. Během celé stavby je kladen důraz na zateplení a úsporu energií, proto jsou využity nejmodernější technologie. Jsou zde použita moderní hliníková okna s izolačními trojskly a podlahové teplovodní vytápění v celém bytě. Majitel si tak může topit individuálně i mimo topnou sezónu. Pro zajištění čistého a komfortního vnitřního ovzduší jsou byty vybaveny rekuperační jednotkou, která kontinuálně zajišťuje výměnu vzduchu uvnitř místností. Rekuperační jednotka se částečně stará o výměnu tepla mezi odváděným a přiváděným vzduchem a tím snižuje náklady na vytápění. Každý byt je navíc vybaven retencí pro vsak a sběr dešťové vody, kterou je poté možné využít jako závlahu pro vlastní zahradu.

Bytové jednotky mají také přípravu pro instalaci fotovoltaiky, přípravu pro vlastní klimatizaci a přípravu pro instalaci venkovních žaluzií. Venkovní prostor je ohraničen plotem a pohodlné parkování je umístěno přímo u vchodu do bytu. Parkovací stání bude vybaveno přípravou elektra pro nabíjecí stanici elektromobilu. Krátká dojezdová vzdálenost do Brna, nádherné prostředí, nadčasové provedení stavby a klidné bydlení, to jsou důvody, proč vybrat bydlení v Říčanech.

Studio

Atelier CL3 je architektonickou a obchodní společní vzniklou v rámci platformy sdružení architektů Colllab studio - laboratoře přesahující pouhé projektování. Naším hlavním mottem je, že "Architektura pro nás není honba za hezkým obrázkem, nebo rutinní továrna na sny. Máme radost a energii pokaždé, když je zadání až nesplnitelnou výzvou. Pracujeme v týmu s respektem k názoru druhých" Pospolitost členů týmu, šíře názorů i dovedností, jakož i mezioborové přesahy v tvorbě, jsou základem naší práce.